Naše MŠ

Mateřská škola byla v obci otevřena 1.února 1945.Škola byla původně postavena, jako škola základní.Během let prošla celá budova vnitřními úpravami, ale původní vzhled byl zachován.V devadesátých letech byla zdejší Základní škola pro nízký
počet dětí zrušena.Mateřská škola v Milonicích je jednotřídní školou pro děti ve věku od 3 -6 let.Současná Mateřská škola, jejímž zřizovatelem je Obec Milonice, je od 1.1.2003 součástí právního subjektu.Filosofií naší MŠ je vytvářet podmínky pro zdravé a spokojené dítě.

MOTTO MŠ:
• Dospělý Ti bude oporou : ptej se, objevuj, zajímej se
• Chovej se hezky, neubližuj, buď kamarád
• Najdi si kamaráda, se kterým Ti bude ve škole dobře
• Neboj se, že Ti nikdo nepomůže

Naše mateřská škola má k dispozici dvě poměrně prostorné třídy, jejíchž uspořádání vyhovuje individuálním a skupinovým činnostem.Herna je vybavena novými stolky a židličkami ve dvou velikostech i ostatní nábytek je nový.Ve třídách jsou vytvořeny hrací kouty – tématicky zaměřeny.Věcné vybavení je na dobré úrovni. Třída je vybavena dostatečným množstvím hraček, stavebnic, didaktickými pomůckami, knihami.Druhá třída slouží pro výchovné činnosti, pohybové činnosti a také pro odpolední odpočinek dětí.

Součástí mateřské školy je prostorově menší školní jídelna . V březnu 2010 kuchyně prošla rozsáhlou rekonstrukcí a nyní může sloužit i k přípravě obědů pro cizí strávníky.

K budově školy náleží i školní zahrada. V roce 2008 byla vybavena novou skluzavkou a šplhací sestavou pro děti, odpovídající normám EU. Mateřskou školu navštěvují děti z obcí Milonice, Uhřice a části obce Nesovice.

Naše MŠ
Naše MŠ
Naše MŠ